Мурованокуриловецька
районна рада

Вінниччина має всі шанси стати туристичним краєм

Переглядів: 330

Крокуючи туристичними шляхами Вінниччини, можна натрапити на надзвичайно колоритні цікаві місця, яких не знайдеш більше ніде.  

17 жовтня відбувся туристичний прес-тур, який було організовано в рамках обласної програми, спрямованої на розвиток туризму Вінниччини.

В екскурсійній поїздці взяла участь депутатка обласної Ради Людмила Станіславенко, представники структурних підрозділів облдержадміністрації, туроператорів, навчальних закладів міста, журналісти з Вінниці та Києва.

Учасники туру мали  нагоду пройтися мальовничими туристичними шляхами Вінниччини та відвідати одні із найцікавіших туристичних об’єктів області.

Першим у маршруті став музей П.І. Чайковського та Н.Ф. фон Мекк, який знаходиться у Браїлові Жмеринського району.

Музей є колишнім маєтком однієї із найбагатших на той час жінок Росії, меценатки та покровительки відомого російського композитора Петра Чайковського – Надії Філаретівни фон Мекк. До речі, сам Петро Чайковський часто на запрошення відвідував маєток, жив там якийсь час і черпав натхнення. Саме у Браїлові композитор створив багато симфоній.

Під акомпанемент живої гри на фортепіано творів Чайковського, які виконувала талановита студентка Браїлівського ліцею, екскурсовод провела захоплюючу мандрівку кімнатами маєтку, показала робочі кабінети, де збереглися особисті речі господині садиби та оригінали рукописів творів Чайковського.

В ході екскурсії учасникам туру розповіли про надзвичайно цікаву та оповиту таємницями історію життя Надії Філаретівни та Петра Чайковського, про їх особливу дружбу та листування. 

Як відомо, Надія Філаретівна та Петро Ілліч були дуже близькими духовними друзями і більше 13 років підтримували особливі теплі стосунки у формі листування, так жодного разу і не зустрівшись особисто.

Звучання живої музики, особлива сакральна атмосфера, що досі наповнює приміщення, гомін людей: на мить порожній маєток знову ожив і на мить здалося, що насправді це була не екскурсія музеєм, а візит до господині садиби.

Також туристи оглянули Браїлівський професійний ліцей та відвідали Браїлівський Свято-Троїцький жіночий монастир.

Далі завітали в с. Гайове Барського району до української садиби «Подільська родина», яку заснувало подружжя Оксана та Василь Бас.

Невелика затишна садиба є одним із кращих прикладів зеленого туризму. Оскільки господарі тут і проживають, гості «Подільської родини» можуть на практиці пізнати, яким є життя на селі, відчути справжній сільський дух та спробувати себе у традиційних ремеслах.

Господарі дуже привітно зустріли туристів із Вінниці, радо показали своє господарство та провели цікаві майстер-класи в кращих українських традиціях. Гості мали унікальну можливість почути давній рецепт випікання короваю, послухати українських пісень у виконанні чарівних господинь, і самі спробували зробити з тіста голубів.

Наступним місцем зупинки стала перлина оздоровчо-лікувальних закладів міста Хмільник – санаторій «Медичний центр реабілітації залізничників».

Директор санаторію та його заступник по лікувальній частині провели учасникам престуру екскурсію приміщенням оздоровчого закладу і кабінетами, оснащеними сучасним обладнанням, та розповіли про повний перелік оздоровчих і лікувальних процедур, які тут надаються пацієнтам.

Санаторій має одну з найпотужніших лікувальних баз серед всіх здравниць України. Це багатопрофільний лікувально-оздоровчий заклад, де створені всі умови для повноцінного лікування, відпочинку та відновлення здоров’я. Відвідувачі центру мають можливість не лише пройти повний курс лікування та відновлення після численних захворювань, але й мати повноцінне дієтичне харчування та відпочинок в одному із найзатишніших куточків Вінниччини.

Фахівці центру використовують для лікуванні та оздоровлення унікальні методики, як, наприклад: бальнеотерапія, грязелікування, водолікування, апаратна фізіотерапія, художня реставрація, протезування зубів, різні види масажів, голкорефлексотерапія, мануальна терапія, аромо- та фітотерапія тощо.

До речі, саме тут проводять комплекс лікувальних процедур із застосуванням радону. Як відомо, радон має корисний вплив на організм, тому радонові ванни є ефективним засобом боротьби з багатьма хворобами.

Останнім туристичним пунктом став сучасний заміський комплекс відпочинку «Butterfly», що знаходиться в с. Садове Літинського району. Учасники престуру мали нагоду здійснити екскурсію  територією комплексу. Оглянули ресторан на кілька залів, готель та будиночки для відпочину, спакомплекс, басейни, альтанки й дитячі майданчики.

Учасники престуру обмінялися враженнями і долучились до розмальовування символічної картини.
 

З сайту Вінницької обласної Ради


 « повернутися до списку новин