Мурованокуриловецька
районна рада

Продовжується процес формування перспективного плану територій громад області

Переглядів: 302

6 лютого під керівництвом голови облдержадміністрації Владислава Скальського відбулось засідання міжрегіональної робочої групи з підготовки пропозицій до адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Вінницької області. Від обласної Ради участь у засіданні взяли заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, депутати обласної Ради Андрій Мельник, Ігор Вернигор, Микола Копачевський, керівник Секретаріату Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк.

Перед присутніми з доповіддю щодо внесення змін до законодавчої бази формування органів місцевого самоврядування, виконавчої влади місцевого рівня, створення виконкомів та префектур виступив директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак.

– Головними принципами передачі повноважень органам місцевого самоврядування, насамперед, є фінансова, інфраструктурна, кадрова готовність виконувати повноваження; стандартизованість послуг та наявність індикаторів оцінки їхньої якості; забезпеченість неупередженого державного контролю за законністю прийняття рішень; існування консультацій між асоціаціями органів місцевого самоврядування та урядом. Оскільки, в територіальних громадах будуть створюватись різні підрозділи, у профільних законах, наприклад кримінальному, адміністративному, процесуальному кодексах, будуть розписані повноваження кожного органу, окремо, якими справами займається районний рівень, обласний та центральний, – зазначив Юрій Іванович у доповіді. – Щодо утворення районів та відповідно госпітальних округів. Для госпітального округу головне завдання – надання комплексу медичних послуг другого рівня, для району – забезпечення координації діяльності з центральними органами виконавчої влади. Для госпітального округу вибір центру не важливий, а от для району центр – це місто з достатньою кількістю адміністративних приміщень.

Перед присутніми членами робочої групи також виступив радник голови облдержадміністрації Олег Левченко, який представив напрацювання щодо внесення змін до перспективного плану розвитку територій з утворення об’єднаних територіальних громад.

– Продовжується період консультацій щодо утворення ОТГ, всі  узгодження – це динаміка. Робоча група напрацювала документ, який визнаний одним з кращих в країні, після цього ми продовжуємо доопрацьовувати пропозиції. Наразі в області досить високий рівень спроможності громад, їх – 44, середнього рівня – 18. Наразі представлений перспективний план не є фінальною версією, це робоча версія, остаточне рішення прийматиметься головою облдержадміністрації, – зазначив Олег Левченко. – Відбувались відповідні консультації за участі представників робочої групи, профільних департаментів облдержадміністрації, громадськості, представників місцевих самоврядців, зустрічі запротокольовані та передані, відповідно, на розгляд робочої групи. Наразі по районах та територіальних громадах розглядається декілька версій щодо їхнього утворення, тому нинішня презентація не остаточна. Після опрацювання, остаточний план розвитку територій буде переданий для затвердження на центральний рівень.

– Я хочу, щоб ми, як члени міжрегіональної робочої групи, не нівелювали закон щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Не можна перспективним планом обмежувати добровільне об’єднання, необхідно врахувати думки громад, до якої ОТГ вони хочуть увійти у разі однаковості утворення двох ОТГ. Наприклад, є громада сіл Чуків та Бугаків, які майже стовідсотково проголосували, щоб приєднатись до Немирівської громади, а не до Брацлавської. Щодо технології, методики формування, вони співпадають та можуть відноситись і до Брацлава, і до Немирова. Тому, якщо є волевиявлення громади, проведені громадські слухання, є рішення сільської рад, необхідно це враховувати та надавати можливість селам входити до тих громад, до яких вони хочуть. Аналогічна ситуація і з селом Кудлаї, яке розділилось у своєму прагненні увійти або до Немирівської міської ОТГ або до Вороновицької селищної ОТГ. Щодо Ситковецької громади, яка історично завжди була центром району, чомусь центром визначають Райгород, – зазначив заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк. – Тож, моя позиція, як члена робочої групи, в першу чергу враховувати добровільність об’єднання.

Варто зазначити, що до квітня 2020 року в Україні планується затвердження адміністративно-територіального устрою базового рівня, до червня – субрегіонального рівня. У третьому кварталі очікується прийнятті нової редакції Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та необхідних змін до Податкового та Бюджетного кодексів. Четвертий квартал – прийняття актів, спрямованих на виконання цих законів. Наразі перспективні плани областей покривають майже 90% територій областей, утворено 1045 ОТГ. Щоб прискорити процес, за пропозицією Уряду, парламент спростив процедуру затвердження перспективних планів областей.

Із сайту Вінницької обласної Ради


 « повернутися до списку новин