Мурованокуриловецька
районна рада

На Вінниччині стартує обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад

Переглядів: 285

Вже сімнадцятий рік в області сільські, селищні, міські ради, об’єднані територіальні громади та районні ради реалізовують проєкти з розвитку своїх громад за кошти обласного бюджету. З 10 лютого офіційно буде оголошено черговий запуск прийому проєктів адміністратором 17 обласного конкурсу проєктів розвитку територіальних громад.

Сьогодні, 6 лютого, під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника відбулося перше засідання Конкурсної ради, на якому затвердили Положення про конкурс та вимоги до заяв.

– Коли проводився 13 конкурс проєктів розвитку територіальних громад 2016 року, все відбувалося у ручному режимі, без відповідної формули обрахування балів, – прокоментував Анатолій Олійник. – Ми проводили тричі засідання групи по три години кожну. Дискутували по кожному із проєктів, щоб визначити переможців. Це було надто складно. Після цього було прийняте рішення передати право адміністрування конкурсом Секретаріату Асоціації органів місцевого самоврядування і, таким чином, протягом наступних років було напрацьовано методику – дієву формулу щодо визначення переможців. Звичайно, дослухались до думки районів, наприклад Калинівського, який завжди мав своє окреме бачення та переважно дофінансовує проєкти, подані від громад. Додали окремі напрями проєктів, зокрема цьому року – це підтримка людей з обмеженими фізичними можливостями, збереження історико-культурної та духовної спадщини, розвиток спортивної та туристичної інфраструктури населених пунктів, впровадження енергоощадних та ресурсноефективних технологій у закладах бюджетної сфери, модернізація мереж вуличного освітлення, тощо.

Цьогорічний фонд обласного конкурсу проєктів розвитку територіальних громад становить 15 млн грн. Однак, на засіданні Конкурсної ради обговорили питання збільшення фонду у разі вивільнення додаткових коштів.

Нагадаємо, фонд обласного конкурсу проєктів розвитку територіальних громад формується за рахунок коштів обласного бюджету, передбачених на фінансування заходів з проведення конкурсів і реалізацію проєктів у відповідному бюджетному періоді, а також за умов співфінансування з інших джерел, незаборонених законодавством. Фінансування проєктів відбуватиметься згідно з вимогами до власного внеску учасників конкурсу за чотирма категоріями.

З Положенням про 17 обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад, вимогами до проєктів, до оформлення заяви та з аплікаційними формами підготовки проєктів можна ознайомитися на сайті обласної Ради.

Із сайту Вінницької обласної Ради


 « повернутися до списку новин