Мурованокуриловецька
районна рада

Для нас мир будь-якою ціною - абсолютно неприйнятний,- Міністр оборони України під час зустрічі на Вінниччині

Переглядів: 275

В рамках програми «Діалоги про Україну»,  сьогодні у Вінниці відбулась зустріч  з Міністром оборони України Андрієм Загороднюком та  заступником Міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Олександром Терещенком, які роз’яснили алгоритм мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

Зустріч пройшла у приміщенні обласної філармонії ім. М. Леонтовича за участю голови ОДА Владислава Скальського, народних депутатів України, очільників органів місцевого самоврядування, атовців, волонтерів та представників громадськості Вінниччини. В даному зібранні взяли участь заступник голови районної ради Андрій Нікітчук та перший заступник голови райдержадміністрації Ярослав Петренко.

На початку заходу присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять захисників України, які втратили своє життя на Сході.

«Сьогодні Президент та Уряд  України прагнуть зробити усе можливе  для початку реального політичного, дипломатичного діалогу,- підкреслив у вступному слові голова ОДА Владислав Скальський.- Хочу наголосити на основних позиціях влади: зради і капітуляції немає, ми хочемо повернути свої території. Єдиним майданчиком, де сьогодні може відбуватися спілкування на найвищому рівні залишається Нормандський формат. Шлях до миру не може бути швидким, він буде важким і непростим, але ми повинні пройти його разом, саме тому зараз, як ніколи, важливою є єдність українського народу, наша з вами зваженість і стриманість, уміння не піддаватись на провокації і маніпуляції».

Очільник області передав слово Міністру оборони України Андрію Загороднюку, що окреслив основні важелі і принципи, якими керується влада для забезпечення  мирного врегулювання ситуації на Сході України.

За словами Міністра оборони України, розведення військ на Донбасі проводиться у рамках Мінських домовленостей з метою зменшення можливостей ведення прицільного вогню та зниження кількості втрат серед військовослужбовців.

«Ми не здаємо національних інтересів України і нашого суверенітету,- зазначив Міністр.- Нам потрібен мир, як і будь-якій європейській країні, але не будь-якою ціною! Ми чітко розуміємо з ким маємо справу  з того боку, хто  є  наш ворог, які у нього цілі, і ніяких ілюзій на рахунок цього не маємо. Але ми не маємо права закривати  очі на ті шалені порушення прав громадян, які мають місце на  непідконтрольних територіях. Якщо процес почнеться, то, в першу чергу, ми маємо закрити питання безпеки місцевих жителів, військових, наскільки це можливо, а також прикордонників. Адже ми розуміємо, що це  є можливим тільки за умови контролю над кордоном та повного відведення тяжкого озброєння і незаконних формувань з цієї території. Цей шлях дуже непростий, але якщо є вірогідність розв’язання ситуації зі збереженням стратегічних інтересів України – ми маємо це використати", -  зазначив Міністр оборони України Андрій Загороднюк.

За словами урядовця, розведення військ відбуватиметься на трьох ділянках протяжністю по 1 км – у Золотому, Петрівському та Станиці Луганській. Разом це 3 км із  410 км загальної лінії розмежування.

Як зауважив Міністр, наразі у Станиці Луганській вже розведені війська, там зберігається мир, йде звичайне життя, відбудовується тимчасовий міст і постійно здійснюється  моніторинг ситуації.

«Діалог про Україну» у Вінниці точився доволі гострий, черга до мікрофона не зменшувалась протягом усієї зустрічі. Учасники бойових дій, волонтери та громадські активісти піднімали болючі питання про можливі ризики для України після розведення військ з лінії розмежування, умови і доцільність проведення виборів на окупованих територіях, захист мирних жителів у сірій зоні після відведення військ тощо.

Із сайту Вінницької обласної державної адміністрації« повернутися до списку новин