Мурованокуриловецька
районна рада

Зміни до Конституції України обговорювали представники Вінницької, Хмельницької та Тернопільської областей

Переглядів: 248

У Вінниці тривають інклюзивні публічні консультації щодо змін до Конституції України в частині децентралізації (проєкт Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» (реєстр. № 2598 від 13 грудня 2019 року). Такі зустрічі започатковано Офісом Президента України спільно з Міністерством розвитку громад та територій України та Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

На обговоренні були присутні голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Владислав Скальський, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадій Мазур, депутати обласної Ради та працівники виконавчого апарату обласної Ради.

Участь також взяли представники місцевого самоврядування області та експерти із трьох областей: Вінницької, Хмельницької та Тернопільської, народні депутати Лариса Білозір, обрана в окрузі №15 на Вінниччині, а також Віталій Безгін та Аліна Загоруйко – представник партії «Слуга народу», а також радник Прем’єр-міністра України з питань децентралізації Іван Лукері.

Голова обласної державної адміністрації Владислав Скальський зазначив, що групи експертів, самоврядців та депутатів напрацюють спільні пропозиції щодо конституційних змін, які будуть направлені до столиці.

– Наше завдання – почути різні думки, врахувати важливі моменти. Успіх реформи залежить винятково від налагодження співпраці між різними стейкхолдерами, – сказав Владислав Скальський.

Голова Хмельницької облдержадміністрації Дмитро Габінет сказав, що нині є багато поглядів щодо пропонованого проєкту змін до Конституції.

– Є багато нюансів, на які потрібно звернути увагу. Впевнений, що обговорювання потрібно починати із таких заходів у залах, а не на майданах, – сказав голова Хмельницької ОДА.

Голова обласної Ради Анатолій Олійник у своєму виступі зазначив, що депутатський корпус обласної Ради 7 скликання досить активний та має низку напрацювань у контексті децентралізації.

– Через напрацьовані звернення та пропозиції депутатів, голос людей неодноразово був почутий, – сказав Анатолій Олійник. – Треба пам’ятати, що фундаментом змін у Конституції України має бути Європейська хартія місцевого самоврядування.

Після офіційних виступів розпочали регіональну зустріч представників Вінницької, Тернопільської та Хмельницької областей із циклу громадських обговорень змін до Конституції України в частині децентралізації.

Із сайту Вінницької обласної Ради


 « повернутися до списку новин