Мурованокуриловецька
районна рада

Фестиваль «Пізнай ліс!» від вінницьких лісівників – незабутнє свято для дітей та дорослих!

Переглядів: 552

Ліс – це скарбниця Природи. Ліс – це легені Планети. Практично щодня ці прості та необхідні фрази учителі вживають на всоїх уроках та позакласних годинах і вкладають цей зміст у свідомість своїм учням. Ми вчимо поважати природу, не смітити та не шуміти у лісі, не нищити  природні ресурси... Однак про цю важку, благородну та часто невдячну працю, яку роками, століттями виконують лісівники – найчастіше не говоримо. Перший обласний лісівничо-просвітницький фестиваль «Пізнай ліс!», на якому побували ми, учителі та учні шкіл Вінницької області не просто подарував приємні враження та нові знання дітям, а й дорослим відкрив новий погляд на лісове господарство Вінниччини.

Одинадцять державних підприємств лісового господарства області, два з яких є лісомисливськими, - усі вони виконують схожу роботу, але виставкові намети довели, що у кожного з лісгоспів є свої особливості, свої досягнення. Кожне підприємство показало, яку декоративну красу вони вирощують у своїх розсадниках, спеціалісти розповідали дітям, що таке крапельний полив, для чого молоді сіянці притінюють, що таке шкілки... Ми побачили, що деякі лісгоспи вирощують саджанці дуба звичайного із закритою кореневою системою. Лісівники розповіли, чому ефективний такий метод, а дітям було цікаво подивитися і  потримати у руках саджанці, які можна висадити у землю в будь-яку пору року, крім зими. Цікаво бачити те, що у майбутньому стане лісом. І можливо, через роки уже нащадки цих дітей відпочиватимуть у спекотну днину саме під цим дубом? Ми з дітьми про це говорили, серйозно аналізували, наскільки важливо СЬОГОДНІ створити ліс, щоб ми мали чим дихати, куди піти на відпочинок, де зібрати гриби-ягоди, і отримати деревину для меблів, підлоги, для опалення наших будинків У МАЙБУТНЬОМУ. Радість викликає те, що багато хто з учнів зрозумів важливість щоденної праці лісівників. І не лише важливість, а й важкість. Бо учні брали до рук меч Колесова і запитували: «Це ж кожне дерево у лісів так саджають?». І дивувались...

Звісно, у дітей було багато захоплення! Там побачили годівниці і солонці для диких тварин, там спробували лісового меду, когось зацікавили декоративні екзотичні ліани, іншого за вуха не могли відтягнути від виставки із виробів із дерева, там зацікавили цілющі лікувальні трави і дикорослі ягоди, а там пізнавальні стенди із червонокнижними тваринами і рослинами привернули дитячу увагу!.. І все це проводилось у святковій, дружній і відвертій атмосфері. Як приємно, коли лісівники відповідали на всі дитячі «чому?», доступно відкриваючи нюанси своєї професії, розмаїття та багатогранність лісового господарства.

Тож хочемо подякувати організаторам фестивалю – Вінницькому обласному управлінню лісового та мисливського господарства, державним підприємствам лісового господарства області – за те свято, яке ви подарували глядачам! За позитивні враження від концерту, від виставок, від живого спілкування з лісівниками і за отримані знання. Ваша робота – важка та важлива! Низько вклоняємось вашій справі! І з нетерпінням чекаємо наступного фестивалю!

Державне підприємство "Могилів-Подільське лісове господарство"« повернутися до списку новин