Мурованокуриловецька
районна рада

40 писанкарок зі всієї України у Вінниці ділилися своєю майстерністю

Переглядів: 545

Писанкарі та майстри народного мистецтва з різних куточків України приїхали на три дні до Вінниці на всеукраїнське свято «Великодня писанка. Цього року свої вміння демонструють 40 писанкарок із 17-ти областей України.

Вп’яте на Вінниччині проводиться фестиваль писанкарства. В експозиції представлені писанки усіх регіонів. Мальованки, «шкрябанки», «травлені», керамічні, сувенірні, видувні, повні та традиційні писанки пропонуються відвідувачам у світлицях. Матеріал писанок не обмежується курячими, гусячими чи качиними яйцями. Тут продемонстрували писанки на яйцях страусів та навіть папуг.

– Бути майстринею – непросто, а ще й уміти донести своє мистецтво в суспільство – потрібно мати гарну вдачу, – ділиться народна майстриня з Луганщини Леоніда Ткаченко. – Пишучи писанку, маєш точно знати для кого ти її пишеш, що ти на ній зображаєш, в який час та з якими помислами. Адже писанка наділена надзвичайною енергетичною силою, яка здатна лікувати, оберігати, здійснювати бажання.

Писанкарки з різних регіонів країни провели майстер-класи для охочих написати писанку. Для роботи майстри використовують лише натуральні матеріали та спеціальні інструменти – писачки.

– Тут майстрині діляться своїми секретами, навчаються один в одного та навчають молодші покоління, – коментує провідний методист Вінницького обласного центру народної творчості Сергій Бугай. – Ми організовуємо цей фестиваль з метою збереження та популяризації традиційного народного мистецтва.

Як розповідає Сергій Бугай, писанка на Поділлі нині стала брендом, тому що вона є настільки оригінальною і унікальною, порівняно з писанками з інших регіонів. Вона має багато символів і знаків, які ми повинні зберегти і передати майбутнім поколінням.

Фестиваль продовжило театралізоване дійство з великодніми гаївками у виконанні  молодіжних фольклорних колективів Вінниччини, з обрядом посвяти у писанкарі та вшануванням майстрів України з врученням Дипломів та Великодніх кошиків.

Привітати гостей із святом прийшли заступник голови обласної Ради Ігор Хміль, депутат обласної Ради Жанна Дмитренко та начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації Станіслав Городинський.

– Я щиро радію, що в Україні не згасає інтерес до мистецтва писанкарства, – сказав Ігор Хміль. – Писанку не одягнеш, не з'їси її, у неї не поставиш квіти, бо вона є мистецьким об'єктом. У ній закодована сила думки та сила молитви. Яйце не випадково стало одним із магічних об’єктів культу наших предків, а писанка стала окремим маленьким світом, скомпонованим в узорі. Сьогодні відчув усім своїм серцем код української нації.

Жанна Дмитренко до свята написала вірш «Як писанка хай квітне Україна», який зачитала зі сцени.

V Всеукраїнське свято народного мистецтва «Великодня писанка» продовжиться і завтра, 4 травня, у фойє 2-го поверху обласної філармонії з 10-ї до 13-ї години за круглим столом на тему: «Українська традиційна писанка: її роль і місце в сучасних умовах» за участі науковців та писанкарів України.

Із сайту Вінницької обласної Ради

       

     
 

     

      

     

     



« повернутися до списку новин