Мурованокуриловецька
районна рада

Під час круглого столу підписано 10 меморандумів про співпрацю між Вінницькою та Хмельницькою областями

Переглядів: 589

У Вінниці 22 червня під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника відбувся круглий стіл на тему: «Добровільне об’єднання територіальних громад: реалії, проблеми, перспективи» в рамках виїзного семінару за участі офіційної делегації Хмельницької обласної ради на чолі з її головою Михайлом Загородним. У складі серед 44 осіб делегації – депутати Хмельницької обласної ради, голови районних рад, голови об’єднаних територіальних громад Хмельницької області, працівники виконавчого апарату та комунальних установ Хмельницької області. У зібранні також взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної Ради Олександр Крученюк, заступник Вінницького міського голови Сергій Тимощук, голови районних рад та голови об’єднаних територіальних громад Вінницької області; представники громадськості та засобів масової інформації. Участь в даному зібранні взяв голова Мурованокурилдовецької районної ради Сергій Кушнір.

На початку присутні вшанувати хвилиною мовчання пам’ять про всіх загиблих у Другій світовій війні та в зоні антитерористичної операції.  

Голова обласної Ради Анатолій Олійник зазначив, що сьогодні розпочинається другий етап розширеного виїзного семінару «Добровільне об’єднання територіальних громад: реалії, проблеми, перспективи» за участю керівників органів місцевого самоврядування Вінницької та Хмельницької областей.

Анатолій Дмитрович поінформував, що 5-6 жовтня 2017 року делегація самоврядців Вінниччини у складі голови обласної Ради, голів районних рад, об’єднаних територіальних громад, депутатів побувала на Хмельниччині та ознайомилася з досвідом роботи ОТГ. Він подякував хмельницьким колегам за гостинність, за організацію семінару і передачу свого досвіду та висловив сподівання, що нинішня зустріч також буде результативною й плідною.

– Сьогодні і в медицині, і в освіті, і в системі організації влади на місцях відбуваються великі зміни, які, по великому рахунку, потрібно обов’язково робити. Хоч ми запізнилися з цими процесами, і в нас є певні проблеми, але дорогу долає той, хто рухається вперед, – наголосив Анатолій Олійник, звертаючись до присутніх. – Основне, що всі наші кроки і наша відповідальність мають бути направлені на те, щоб зміцнити сильну державу Україну.

Голова обласної Ради повідомив, що програма дводенного семінару включає в себе засідання круглого столу з обговорення проблематики щодо об’єднання територіальних громад та обміну думками, а також практичну частину, під час якої всі учасники отримають змогу безпосередньо, в об’єднаних територіальних громадах міста Іллінці та селища Дашів  ознайомитися з першими результатами їхньої роботи.

– Ми займаємо друге місце в Україні на шляху реформування влади на місцях за кількістю об’єднання територіальних громад і радо відгукнулися на запрошення відвідати вашу область, – зазначив голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний. – Сподіваюся, що в ході візиту ми побачимо зовсім інший досвід, який зможемо впровадити у своїх громадах.

В ході круглого столу виступаючі розповідали про свій досвід роботи в процесі об’єднання громад, а також про проблеми, які виникають на цьому шляху. Вони акцентували увагу на тому, що в Україні вже третій рік триває процес децентралізації. У цих умовах добровільно об’єднані територіальні громади мають усі можливості й ресурси для повноцінного функціонування та розвитку. Вони беруть на себе цілковиту відповідальність за всі сфери життя на власних територіях. Саме це є показником успішної й доцільної діяльності ОТГ. За умови добросовісного виконання зобов’язань, підвищується ефективність використання бюджетних коштів, а це – прямий і правильний шлях до стабілізації соціально-економічної ситуації в усій країні.

Після всіх виступів та обговорення голови обласних рад Анатолій Олійник і Михайло Загородний підписали Меморандум про співпрацю між Вінницькою обласною Радою та Хмельницькою обласною радою.

Зокрема, підписаний документ включає співробітництво у сфері розвитку територіальних громад та реформування місцевого самоврядування, у сфері соціально-економічного розвитку, в галузі освіти, культури, туризму та спорту, охорони здоров’я; у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Також відбулось підписання меморандумів про співпрацю між ОТГ Хмельницької та Вінницької областей – між Волочиською міською і Іллінецькою міською ОТГ, Меджибізькою селищною і Тростянецькою селищною ОТГ, Староушицькою селищною і Краснопільською сільською ОТГ, Крупецькою сільською і Райгородською сільською ОТГ, Вовковинецькою селищною і Росошанською сільською ОТГ, Смотрицькою селищною і Ситковецькою селищною ОТГ, Солобковецькою сільською і Студенянською сільською ОТГ, Жванецькою сільською і Шляхівською сільською ОТГ, Колибаївською сільською і Якушинецькою сільською ОТГ.

Основними напрямами співробітництва підписантів є координація дій, спрямованих на зростання соціально-економічного потенціалу громад обох сторін; організація і проведення спільних заходів – конференцій, симпозіумів, семінарів, виставок та інших заходів, в тому числі, міжнародних, спрямованих на вирішення питань, що становлять взаємний інтерес сторін; обмін інформацією щодо досвіду успішного виконання повноважень органами місцевого самоврядування та розвитку територіальних громад; моніторинг проектів і програм, що реалізуються в регіонах, з метою прийняття участі та запровадження нових методів роботи в органах місцевого самоврядування; ініціювання та розробка спільних проектів, програм та заходів, метою яких є підвищення соціально-економічного розвитку територіальних громад обох сторін; організація та проведення заходів із залученням фахівців сторін та іноземних партнерів; розробка та впровадження навчальних та інформаційних програм, курсів, проектів, спрямованих на підвищення рівня поінформованості представників територіальних громад; організація навчальних візитів та сприяння навчанню спеціалістів сторін; обмін документами, дослідженнями, виданнями тощо, які були опубліковані сторонами.

– Я хочу висловити впевненість в тому, що підписання меморандумів між нашими обласними радами і об’єднаними територіальними громадами однозначно, без перебільшення, будуть слугувати нам, щоб ми могли вдосконалюватись, обмінюючись інформацією і досвідом, рухатись вперед і відчувати свою відповідальність, – підкреслив Анатолій Олійник.

В ході засідання керівники області нагородили Почесною грамотою Вінницької облдержадміністрації та обласної Ради Дунаєвецького селищного голову Дунаєвецького району Хмельницької області Антона Камінського за вагомий особистий внесок у розбудову місцевого самоврядування, популяризацію європейських принципів місцевої демократії та підтримку добровільного об’єднання територіальних громад. Почесною грамотою Хмельницької облдержадміністрації та обласної Ради також нагороджено керуючого справами виконавчого апарату обласної Ради Тетяну Яременко і директора Вінницького відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олега Левченка.

Підсумовуючи зустріч, голова обласної Ради Анатолій Олійник подякував всім присутнім за участь, за цікаві виступи та за небайдужість до проблематики сучасного етапу розвитку місцевого самоврядування і процесу об’єднання територіальних громад.

Після завершення круглого столу його учасники поклали квіти до пам’ятника Героям Небесної Сотні – «Дерева Свободи» на Майдані Небесної Сотні.

Із сайту Вінницької обласної Ради

      

 

      

 

 

      

 

   

 

      
       

 

 

 

       



« повернутися до списку новин