Мурованокуриловецька
районна рада

Оперативна інформація щодо ситуації з коронавірусом

Переглядів: 292

Станом на сьогодні, 18 березня, в Вінницькій області знято 4 підозри на коронавірус, шляхом верифікації цього захворювання постановкою полімеразно ланцюгової реакції вірусологічною лабораторією лабораторного центру, де не підтверджено жодного випадку Covid -19. Проте маємо дві нові підозри на Covid -19, одна особа прибула із епідемічної території, друга контактувала з особою, в якої підтверджена лабораторно коронавірусна інфекція.

Пацієнти перебувають на стаціонарному лікуванні в боксованих палатах під постійним медичним спостереженням. Нині стан пацієнтів стабільний.

На разі визначені контактні особи, які самоізольовані та знаходяться під медико-санітарним наглядом.

Зараз в Україні зафіксовано та лабораторно підтверджено 14 випадків захворювання на коронавірусну інфекцію, із них  – 10 в Чернівецькій області, 1 – в Житомирській, 3 – місто Київ.

В області в лікарнях розгорнуто 290 інфекційних ліжок, із них - 89 боксів та 51 полубокс.

В інфекційних відділеннях в боксованих палатах створені палати інтенсивної терапії, які забезпечені апаратами штучної вентиляції легень (44 апарати), концентраторами кисню, пульсоксиметрами, інфузоматами та слідкуючою апаратурою.

На сьогодні на лікуванні у лікарнях інфекційних відділень області перебуває 179 осіб з гострими респіраторними захворюваннями та 56 осіб з –вірусно-бактеріальними пневмоніями.

Інфекційні відділення лікарень забезпечені та постійно поповнють запаси необхідними лікарськими засобами, дезінфекційними, засобами індивідуального захисту та іншими необхідними матеріальними ресурсами.

Специфічної терапії для лікування гострого респіраторного захворювання спричиненого коронавірусом Covid -19 не існує. Лікування симптоматичне – посиндромне.

В області проведено навчання, що робити у випадку реєстрації Covid -19. Навчали всіх, хто може буде дотичний до ізоляції, приймання та лікування хворих. Це медики, епідеміологи, рятувальники, поліція та органи місцевої влади.

Необхідно використовувати важливі заходи безпеки: мити руки, використовувати антисептик, уникати контакту з особами з проявами ГРВІ, зберігати певну дистанцію, не перебувати у місцях великого скупчення людей, утримуватись від поїздок тощо.

Успішний досвід інших країн показав, що самоізоляція – найефективнішній спосіб попередження та поширення хвороби. Будьте свідомими, бережіть себе та своїх близьких.« повернутися до списку новин