Мурованокуриловецька
районна рада

В МУРОВАНОКУРИЛОВЕЦЬКОМУ РАЙОНІ ВВЕДЕНО В ДІЮ СУЧАСНУ СМІТТЄСОРТУВАЛЬНУ СТАНЦІЮ

Переглядів: 1105

 

 

8 серпня 2017 року на території Мурованокуриловецького району голова облдержадміністрації Валерій Коровій провів виїзну нараду з головами райдержадміністрацій, районних рад, міськими головами міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад. Участь в нараді також брали депутати обласної Ради П. Струсевич, А.Поліщук, керівники обласних та районних управлінь, організацій.

Розпочавши нараду, губернатор наголосив на питаннях необхідності активізації роботи з боку органів місцевого самоврядування по підготовці проектів розвитку територіальних громад та їх участі в обласних конкурсах, що дає можливість залучення додаткових коштів для їх розвитку, зупинився на окремих питаннях переробки твердих побутових відходів та проблем щодо забезпечення жителів області питною водою.

По питанню ”Про заходи щодо виконання положень Закону України “Про відходи” доповідав заступник голови обласної державної адміністрації Броварник В.М., який проаналізував базові принципи оптимізованої системи інтегрованого управління та поводження з твердими побутовими відходами у Вінницькій області.

Директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природніх ресурсів обласної державної адміністрації Ткачук М.Ф. доповів про виконання заходів Регіональної програми охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів на 2013-2018 роки у Вінницькій області, щодо підвищення рівня екологічної безпеки та припинення втрат біотичного та ландшафтного різноманіття. Він детально проаналізував питання щодо відновлення парків-пам’яток садово-паркового мистецтва області, в т.ч. Михайловецького та ”Вікторія “в с.Котюжани.

Після завершення виїзної наради учасники відвідали полігон для захоронення  ТПВ та взяли участь  у  відкритті сортувальної лінії твердих побутових відходів у  смт Муровані Курилівці.

Право перерізати символічну стрічку було надано  очільнику області Валерію Коровію, заступнику голови обласної Ради Ігорю Хмілю та виконавцю робіт по виготовленню обладнання для сортувальної станції, голові правління ПАТ ”Барський машзавод” Іллі Луку.

«Хочу подякувати  керівництву району, райцентру , ПАТ «Барський машинобудівний завод»  за те, що сьогоднішня подія стала можливою,- зазначив у вітальному слові Валерій Коровій. -  По суті,  ми відкриваємо нову сторінку, робимо перші кроки у цьому напрямку, тому дуже важливо, щоб вони були успішні. Нам потрібно  у досить стислі терміни побудувати цілу систему,  яка забезпечить сортування і первинну переробку  твердих побутових відходів у кожному районі. В процесі проектування ми переглянули різноманітні технології. Тож це є типовий проект, який може бути використаний у інших районах Вінницької області».

Звертаючись до присутніх, Валерій Коровій наголосив, що на сьогоднішній день закумульований ресурс на рівні обласного бюджету, який дає можливість у пропорції 75% - обласні кошти, 25 % - кошти місцевого бюджету реалізувати у Вінницькій області десятки подібних проектів.

Введення в експлуатацію сортувальної лінії  у Мурованих Курилівцях забезпечить утилізацію  побутових відходів у самому райцентрі та 59 населених пунктах району  з поступовим залученням сусідніх районів області. Побутові відходи будуть сортуватись  із виділенням 5 фракцій (поліетилен, метал, папір, скло, органічні рештки). Це дозволить щоденно збирати, сортувати і переробляти  15-20 тонн побутових відходів  та продовжити функціонування полігону  твердих побутових відходів  з 16 до 30 років  експлуатації. Буде створено 12 робочих місць.

Роботи по будівництву та оснащенню сортувальної станції виконувались у співфінансуванні обласною державною адміністрацією (4 млн. 270 тис. грн.) та Мурованокуриловецькою селищною радою (12,5 тис. грн).

В цей день учасники наради ознайомились з роботою ФГ  “Велес Віта” с. Дружба, Мурованокуриловецької загальноосвітньої санаторної школи-інтернат І-ІІІ ст. Вінницької обласної Ради, заводу мінеральної води “Регіна”.

Прес-служба районної ради

Фотозвіт

    

    

    

      

        

 

 « повернутися до списку новин