Мурованокуриловецька
районна рада

У Мінрегіоні презентували територіальний устрій України до і після реформи

Переглядів: 451

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України схематично показали складний і неефективний територіальний устрій України, який потребує змін.

Дані Мінрегіону та офіційної статистики Верховної Ради склалися в схему зліва. Для порівняння, також подали модель територіального устрою справа, яка сформується після виборів 2020, якщо Верховна Рада України прийме постанову про нові райони.

– Стару модель, яка дісталася нам з радянських часів, ми вже суттєво змінили рішенням уряду про створення 1470 громад, території яких покривають усю країну, крім, на жаль, Криму. Зараз треба зробити ще один крок – створити нові райони. А це – повноваження Верховної Ради. Чекаємо, що парламент прийме це рішення до кінця цієї сесії – до 17 липня цього року. Нехай це рішення буде неідеальним, та це й неможливо, але воно точно буде для країни кращим, ніж варіант збереження старої системи районування. Отже, зараз перед парламентом стоїть вибір – зберегти хаос і неефективність, або створити рівні умови, однакові можливості та зрозумілі правила для розвитку громад, – сказав заступник Міністра розвитку громад і територій України В’ячеслав Негода.

Із сайту Вінницької обласної Асоціакції органів місцевого самоврядування« повернутися до списку новин