Мурованокуриловецька
районна рада

Перші кроки для нових громад після місцевих виборів

Переглядів: 316

25 жовтня 2020 року в Україні відбулись чергові вибори до обласних рад та перші вибори до районних, сільських, селищних, міських рад.

Не пізніше 06 листопада 2020 року відповідні сільські, селищні, міські територіальні виборчі комісії повинні встановити результати виборів, а ще не пізніше 5-ти днів після цього офіційно оприлюднити результати виборів у місцевих друкованих засобах масової інформації, а також розмістити їх на офіційному вебсайті комісії чи відповідної місцевої ради (за наявності).

Офіційне оприлюднення територіальною виборчою комісією результатів виборів  є підставою для звільнення з роботи (посади), припинення діяльності, несумісної з посадою сільського, селищного, міського голови та/або прийняття рішення про припинення дії іншого представницького мандата особи, обраної депутатом, сільським, селищним, міським головою (частина 3 ст. 283 Виборчого кодексу України).

Кожен обраний депутат місцевої ради та обраний сільський, селищний, міський голова зобов’язаний протягом 20-ти днів після офіційного оприлюднення результатів відповідних виборів подати до своєї територіальної виборчої комісії заяву про реєстрацію обраним депутатом/головою (частина 1 статті 283 Виборчого кодексу України). У цій заяві особа повинна вказати також про наявність/відсутність іншого представницького мандату. Також потрібно вказати про одночасне балотування/небалотування кандидатом у депутати до двох рівнів місцевих рад, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови.

25 жовтня 2020 року Центральна виборча комісія прийняла постанову №433 «Роз’яснення щодо порядку реєстрації обраних депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у місті, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів».

Вищезазначеною постановою Центральна виборча комісія встановила рекомендовані форми заяви про реєстрацію обраним депутатом/головою (Додаток 2 для обраного депутата, Додаток 3 для обраного голови). Також у постанові Центральна виборча комісія наводить список необхідних додатків до заяви про реєстрацію обраним депутатом/головою.

Нагадуємо, що після отримання заяв від обраних депутатів і голови із необхідними додатками територіальна виборча комісія за результатами розгляду поданих документів не пізніше 5-ти днів приймає рішення про реєстрацію обраних депутатів/голови.

У разі неподання у вищезазначений строк особою, обраною депутатом місцевої ради чи сільським, селищним, міським головою заяви про реєстрацію, а у відповідних випадках – неподання копії заяви про припинення іншого представницького мандату (для осіб, обраних депутатами або відповідним головою), документів про звільнення з роботи (посади), припинення діяльності, несумісної з посадою сільського, селищного, міського голови (для відповідного голови), а також при поданні заяви про відмову від депутатського мандата, посади сільського, селищного, міського голови, територіальна виборча комісія приймає рішення про визнання особи такою, що відмовилася від депутатського мандата, посади сільського, селищного, міського голови (частини 4, 5 статті 283 Виборчого кодексу України).

Відповідно до частини 2 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 р., перша сесія новообраної сільської, селищної, міської ради скликається відповідною територіальною виборчою комісією не пізніше, як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради в кількості, яка забезпечує повноважність складу ради (2/3 від загального складу ради), частина 4 статті 45 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»)).

Експерти Програми «U-LEAD з Європою» структурували перші кроки ОТГ з підготовки до скликання першої сесії місцевої ради після перших виборів:

Крок 1. Встановлення підсумків голосування та результатів місцевих виборів

Крок 2. Оприлюднення результатів виборів

Крок 3. Опрацювання заяви про реєстрацію депутатом, сільським, селищним, міським головою

Крок 4. Реєстрація депутатів, сільського селищного, міського голови.

Крок 5. Прийняття рішення про скликання першої сесії місцевої ради (зі зразком постанови ТВК про скликання першої сесії).

Сподіваємось, запропоновані матеріали стануть у пригоді громадам та будуть корисними на етапі підготовки до скликання першої сесії місцевої ради.
 

Із сайту Вінницької обласної Ради« повернутися до списку новин