Мурованокуриловецька
районна рада

Робоча група визначилася з пропозиціями щодо адміністративно-територіального устрою районного рівня на Вінниччині

Переглядів: 342

Сьогодні, 2 червня, відбулося онлайн засідання міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Вінницької області.

Участь у трансляції взяли заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, голова облдержадміністрації Владислав Скальський, депутати обласної Ради Олександр Крученюк та Андрій Мельник, міські голови міст обласного значення та члени регіональної робочої групи.

– Реформа децентралізації і місцевого самоврядування була зосереджена на об’єднанні територіальних громад сільських, селищних, міських рад. Зараз ми підходимо до того, що потрібно реформувати районний рівень, – коментує заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк. – Тож під час онлайн засідання робоча група розглянула варіанти щодо утворення адміністративно-територіального устрою районного рівня і зійшлася в єдиному варіанті – 5 об’єднаних районів. А саме: Вінницький, Гайсинський, Тульчинський, Могилів-Подільський та Хмільницький. Найбільшу дискусію викликав центр саме Хмільницького району – Хмільник, Козятин чи Калинівка. Всі пропозиції будуть подані на розгляд Кабінету Міністрів, який і затвердить остаточний поділ районного рівня в області.

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади базується на Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. У планах держави завершити реформу у 2020 році, провівши чергові місцеві вибори на новій територіальній основі місцевого самоврядування. Це дасть можливість забезпечити розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування базового та регіонального рівня, місцевими держадміністраціями та територіальними органами центральних органів виконавчої влади.

Із сайту Вінницької обласної Ради
 

 « повернутися до списку новин