Мурованокуриловецька
районна рада

Мурованокуриловецький РС ГУ ДСНС України у Вінницькій області інформує

Переглядів: 318

Рятувальники застерігають: відпочивайте на природі безпечно!

Байдужість та безвідповідальність любителів відпочинку на природі нерідко призводить до лісових пожеж, які завдають значної шкоди лісу та довкіллю загалом. Подібні дії призводять до забруднення навколишнього середовища, а вогонь може перекинутись на лісосмуги та присадибні території. За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятками років, а про збитки годі й казати – лік може йти на мільйони. Величезної шкоди пожежі завдають фауні – гинуть птахи та звірі.

Працівники Мурованокуриловецького районного сектору ГУ ДСНС України у Вінницькій області звертають увагу громадян на необхідність суворого дотримання правил перебування в лісових масивах.

Шановні громадяни, щоб уникнути лісових пожеж, неухильно дотримуйтесь наступних правил:

  • не розводьте багать у лісі, окрім призначених для вогнищ місць;
  • намагайтеся не палити в лісі, не кидайте недопалки на землю, особливо там, де наявна суха підстилка;
  • ні в якому разі не випалюйте суху рослинність на землях лісового фонду, на землях природно-заповідного фонду та господарських землях, які знаходяться поруч із лісом;
  • не створюйте смітники в лісі та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх;
  • по закінченню відпочинку приберіть після себе побутові відходи, повністю загасіть багаття.

Не зайвим буде нагадати, що відповідно до законодавства, Правила пожежної безпеки в лісах України є обов’язковими для виконання всіма громадянами, які з будь яких причин перебувають у лісі. Порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою адміністративну або кримінальну відповідальність та відшкодування винуватцями завданих збитків.

 « повернутися до списку новин