Мурованокуриловецька
районна рада

Яким очікується виборчий процес 2020 року обговорили на конференції

Переглядів: 644

Особливості проведення місцевих виборів 2020 року сьогодні, 12 серпня, обговорили під час онлайн-конференції  за участі очільника обласної Ради Анатолія Олійника й голови облдержадміністрації Сергія Борзова. Організатором та модератором заходу виступила директорка Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій області Тетяна Пашиніна. Запрошені до відеозв’язку також фахівці з виборчого законодавства,  експерти з децентралізації та представники Асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад». Слухачами були представники об’єднаних територіальних громад Вінниччини та працівники виконавчого апарату обласної Ради.

– Цьогорічна виборча кампанія носить значні відмінності в плані підготовки, проведення й зобов’язань учасників виборчого процесу, – сказав під час виступу Анатолій Олійник. – Надмірна партизація, імперативний мандат, нова форма бюлетеня, нюанси розподілу мандатів і новий порядок застав нас чекає на виборах 25 жовтня. Відбуватимуться вони за новим територіально-адміністративним поділом та в умовах реформи децентралізації. Однак, переконаний, вибори-2020 повинні продемонструвати всьому світу, що Україна – демократична країна зі своїми національними цінностями.

Сергій Борзов наголосив, що облдержадміністрація може і готова надати громадам всебічну підтримку:

– Перш за все це стосується питання формування бюджетів на 2021 рік, обміну даними щодо штатних структур майбутніх ОТГ, контролю за сплатою податків тощо. Ми домовились, що такі зустрічі будуть регулярними, що дозволить налагодити ефективну взаємодію та співпрацю між обласною державною адміністрацією і територіальними громадами, – зазначив Сергій Борзов.

За інформацією Центральної виборчої комісії, у зв’язку з тим, що вибори-2020 відбуватимуться за новим виборчим законодавством – Виборчим кодексом України, який набув чинності з 1 січня цього року, вони матимуть цілу низку важливих особливостей.

Цьогорічні місцеві вибори організовуватимуться на новій територіальній основі. Проведення перших місцевих виборів депутатів сільських, селищних, міських рад і сільських, селищних, міських голів відповідних територіальних громад відбуватиметься в новоутворених укрупнених районах ( згідно з Постановою Верховної Ради України від  17 липня 2020 року «Про утворення та ліквідацію районів»).

Також, відповідно до Виборчого кодексу України, у рік проведення чергових місцевих виборів перші місцеві вибори призначаються та проводяться разом з черговими. Таким чином, 25 жовтня 2020 року разом з черговими місцевими виборами проводитимуться і перші вибори.

Ці та інші найважливіші аспекти виборчого процесу і  стали предметом обговорення  на інформаційно-аналітичній онлайн-зустрічі «Про особливості місцевих виборів 2020.Основні зміни до Виборчого кодексу України».

Із сайту Вінницької обласної Ради
 « повернутися до списку новин