Мурованокуриловецька
районна рада

На Вінниччині обговорили запровадження програми медичних гарантій

Переглядів: 269

 

Сьогодні, 24 лютого, в приміщенні хірургічного корпусу обласної клінічної лікарні ім. М. І. Пирогова відбулася нарада з питань підготовки до укладення договору з Національною службою здоров’я України в рамках впровадження програми медичних гарантій з 2020 року. Зустріч проходила під головуванням заступника голови облдержадміністрації Наталії Заболотної за участі представників Національної служби здоров’я України та Міністерства охорони здоров’я України.

Участь у зібранні взяли голова обласної Ради Анатолій Олійник, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, депутати обласної Ради Геннадій Мазур, Андрій Вигонюк, Володимир Василишен, Юрій Семенюк, Василь Сколотяний, Микола Копачевський, Ярослав Хребтій, народні депутати України Анатолій Драбовський, Максим Пашковський, Лариса Білозір, Ірина Борзова, заступниця Вінницького міського голови Галина Якубович, голови районних рад, голови міст обласного значення, голови об’єднаних територіальних громад, керівники закладів охорони здоров’я, які надають спеціалізовану медичну допомогу, експерти.

Від Мурованокуриловецького району участь взяли заступник голови районної ради Андрій Нікітчук, заступник голови райдержадміністрації Валерій Козачишен, начальник фінансового управління райдержадміністрації Галина Власова, головний лікар КНП  "Центр первинної медико-санітарної допомоги Мурованокуриловецької районної ради Вінницької області" Лариса Сидоренко.

– Від імені депутатів обласної Ради та від себе особисто вітаю вас і бажаю здоров’я, сили і витримки жити у період реформ. Наша зустріч відбувається після проведеної позачергової сесії обласної Ради. Під час 42 сесії депутати розглядали низку проєктів рішень, які стосуються медичної реформи. Ми з вами пройшли вже певний шлях, але є об’єктивні і суб’єктивні сторони формування медичного процесу. Об’єктивно ми розуміємо необхідність змінювати медичні процеси в області і для цього вже прийшов час. Зроблений відповідний процес з реформування, утворення, реорганізації медицини на первинному та вторинному рівнях. Але через недостатню роз’яснювальну інформаційну роботу ми маємо проблеми у медичному реформуванні.  Сьогодні ми зібрались шукати 40 млн грн для утримання комунальних закладів, але шукати ці кошти ми повинні разом. Для того, щоб разом впроваджувати медичну реформу якісно. Тож бажаю усім нам успіху на цьому шляху, – зазначив голова обласної Ради Анатолій Олійник під час виступу.

Перед присутніми з відповідною заявою щодо порушення методики формування спроможної мережі опорних лікарень, за дорученням міжфракційного депутатського об’єднання «Вінниччина!», виступила народна депутатка України Лариса Білозір. На запитання щодо формування госпітальних округів в області відповів заступник Міністра охорони здоров’я України Дмитро Коваль.

Директор Центрального міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Володимир Пляцек виступив з презентацією щодо нового підходу до фінансування системи охорони здоров’я та роль НСЗУ в трансформації системи. Він також розповів про особливості роботи при подачі заяви на укладення договору.

З 1 квітня 2020 року запроваджується програма медичних гарантій. У її межах буде визначено обсяг медичних послуг та лікарських засобів, які гарантуються населенню та оплачуються з державного бюджету на основі єдиних тарифів. Із запровадженням програми змінюється механізм фінансування медичного обслуговування населення: замість медичної субвенції за рахунок медичних гарантій буде оплачуватися медичне обслуговування пацієнтів за договорами про медичне обслуговування населення з Національною службою здоров’я України за принципом «гроші йдуть за пацієнтом».

Із сайту Вінницької обласної Ради

                                                                                                                                               « повернутися до списку новин