Мурованокуриловецька
районна рада

62 проєкти реалізовано на Вінниччині завдяки співпраці з DESPRO

Переглядів: 297

Делегація швейцарського проєкту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO  на чолі з директором проєкту Юргом Крістеном зустрілась 1 листопада з головою обласної Ради Анатолієм Олійником. Також участь у зустрічі взяли голова облдержадміністрації Владислав Скальський, заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко, директор Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації Сергій Волков та директор Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталя Гижко.

Очільник області  подякував делегації представників проєкту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO за візит та багаторічну співпрацю, яка в рамках Меморандуму про співробітництво між DESPRO, Вінницькою облдержадміністрацією і Вінницькою обласною Радою розпочалась ще у 2007 році й триває досі.

–  Я з 2007 року у проекті і добре пам’ятаю ту сесію обласної Ради, коли було прийнято позитивне рішенням по кількох районах, які мали стати першими у проєкті, –  зазначив у вітальному слові Анатолій Дмитрович. – І спостерігаючи за результатами, хочу сказати, що завдяки вам і подібним проектам ламалась радянська система щодо соціальної сфери. Саме підняття активності місцевих громад у всіх мікропроєктах є дуже важливими. Ми переконались в цього протягом цих років, коли саме громада вирішувала, підтримувала та приносила свої кошти, щоб проект реалізовувався.

Анатолій Олійник повідомив, що Вінниччина стала однією з кількох областей України, де діє свій конкурс проектів розвиту територіальних громад.

– Якщо на перший конкурс громади подали 21 проект, то на цьогорічний – 749 проектів і ми були змушені обмежувати до двох проектів від однієї громади, – продовжив очільник обласної Ради. – На кожну 1 бюджетну гривню залучували 9 гривень інвестиційних, на 20 мільйонів бюджетних гривень загальний обсяг склав 220 млн грн. Наша Асоціація органів місцевого самоврядування  разом з Агенцією регіонального розвитку дуже тісно співпрацює з усіма проектами – і ДЕЗПРО, і ПРООН, і Ерасмус+. З італійською фірмою Канторина, яка на ринку Європи працює з твердими побутовими відходами, наша Асоціація спільно працювала. І досвід швейцарської конфедерація, і досвід Італії, і те, що вже здійснено на теренах Вінницької області – дуже цінно. Це наша спільна праця, ми вдячні керівництву проекту і швейцарському народу за підтримку, за те, що ми разом з вами долаємо шлях, який маємо пройти.

Владислав Скальський також зауважив, що сам проєкт є надзвичайно важливим не лише з технічної точки зору, але й навчальної. Адже в рамках DESPRO проведені семінари-навчання для всіх громад та районних координаторів з питань підготовки, реалізації проєктів та семінари щодо розрахунку тарифів на надання послуг з водопостачання та водовідведення.

– Протягом останніх років зроблено чимало. Завдяки спільній та плідній співпраці з проєктом DESPRO в області реалізовано 62 проєкти, а саме у сфері водопостачання, водовідведення, соціальних послуг, а також поводження з твердими побутовими відходами, загальною вартістю майже 80 млн грн, з них кошти DESPRO близько 37 млн грн. Зокрема, в рамках реалізації зазначеного Меморандуму, який підписано 15 березня 2018 року в області проводиться робота по розробці проєкту Регіонального плану управління відходами, який передбачає впровадження цілісної системи з реалізацією повного комплексу заходів з управління (поводження) з відходами, – сказав очільник області.

В свою чергу, Юрг Крістен  зазначив, що Вінниччина – перший регіон в Україні, де розпочали реалізовувати проєкти DESPRO. Перші з них реалізовані в громадах Калинівського району. За словами Юрга Крістена, для DESPRO це був досить вагомий і корисний досвід, адже вони теж навчались, як співпрацювати і реалізовувати проєкти в Україні.

– На сьогодні маємо велику розгалуженість проєктів, а також гарні результати не лише у Вінницькому регіоні, а й в усій Україні, – зазначив Юрг Крістен. – В червні наступного року планується IV завершальна фаза реалізації проєкту в Іллінецькому районі. Я, як керівник,  ініціюватиму переговори щодо запуску нового проєкту на цій території.

Юрг Крістен відзначив, що запорукою успішної співпраці з Вінниччиною є те, що в цьому зацікавлені всі гілки влади і представники громади.

Учасники зустрічі висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю та обмінялись пам’ятними подарунками.

 
Із сайту Вінницької обласної Ради« повернутися до списку новин