Мурованокуриловецька
районна рада

У Мінрегіоні обговорили пріоритетні кроки просування реформи децентралізації

Переглядів: 459

За інформацією Кабінету Міністрів України 19 жовтня відбулося засідання секторальної робочої групи «Децентралізація та регіональний розвиток. Блок: Децентралізація». Обговорили пріоритетні кроки щодо просування децентралізації на 2020/21 рр., а також напрацювання пропозицій щодо внесення змін до Конституції України стосовно децентралізації.

Презентуючи основні пріоритети та завдання до кінця 2020 року з впровадження децентралізації, Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов зазначив, що згідно з узгодженим календарним планом реформи на 2020 рік, більшу частину законодавчих актів вже прийнято. Зокрема, постанову «Про утворення та ліквідації районів», якою затверджено нову територіальну основу на субрегіональному рівні – 136 нових районів та важливий Закон України про внесення змін до Бюджетного кодексу України, яким змінено правові засади функціонування бюджетної системи України, що враховує зміну територіального устрою громад та районів (реєстр. № 3614).

Міністр акцентував, що після проведення перших місцевих виборів 25 жовтня потрібно здійснити низку організаційних заходів, спрямованих на проведення перших сесій місцевих рад, затвердження місцевих бюджетів та утворення нових райдержадміністрацій.

– На сьогодні викликом для реформи є відсутність правових механізмів реорганізації органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади, правонаступництва майна, майнових прав, зобов’язань тощо органів місцевого самоврядування та місцевих органів державної влади у зв’язку з утворенням громад та районів. Відсутній у законодавстві й суб’єкт створення та реорганізації районних державних адміністрацій. З огляду на це першочерговим є розгляд Верховною Радою України законопроєкту щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій (реєстр. №3651-д) та нових редакцій законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про місцеві державні адміністрації», – наголосив Олексій Чернишов.

Олексій Чернишов підкреслив, що основна ціль на наступний рік – завершити реформу децентралізації та зробити так, щоб вона практично працювала.

Серед основних завдань із просування реформи децентралізації на наступний рік заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода назвав інституційну допомогу новоутвореним громадам, більшість з яких, утворено з «чистого листа» і вони не мають жодного досвіду роботи, а отже «потребують нашої спільної підтримки, від самого початку своєї роботи.

Також заплановано проведення серії навчань для новообраних голів, депутатів, а також інших представників місцевого самоврядування після формування нових виконавчих органів територіальних громад. Також актуальним питанням на наступний рік залишатиметься підтримка місцевого розвитку, розробка стратегій розвитку громад та підготовка проєктів регіонального розвитку, зокрема, побудови сітки центрів надання адміністративних послуг.
 

 « повернутися до списку новин