Мурованокуриловецька
районна рада

На Вінниччині презентували альбом популяризації пам’яток краю

Переглядів: 439

В обласній Раді 28 липня відбулася презентація нової редакції альбому «Визначні пам’ятки Вінниччини». Участь у презентації взяли голова обласної Ради Анатолій Олійник, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, автори видання – співробітники Вінницького обласного краєзнавчого музею, редакційна колегія та представники засобів масової інформації.

Анатолій Олійник зазначив, що альбом перевидавався з доповненнями вже кілька разів. Перше видання було реалізоване 2011 року до 80-річчя Вінницької області. Після того було ще два його перевидання – у 2013 та 2020 роках.

– Над альбомом «Визначні пам’ятки Вінниччини» працювали небайдужі до нашої історії, сьогодення та прогресивного майбутнього – науковці, історики, посадовці, – сказав Анатолій Олійник. – Саме через такі видання передається наша спадщина, стверджується наша ідентичність і презентується майбутнім поколінням. Тож, розпорядженням Вінницької обласної Ради від 30 серпня 2019 р. № 165 «Про перевидання альбому «Визначні пам’ятки Вінниччини» затверджено редакційну колегію та розпочато активну роботу, в результаті якої підготовлено третє видання альбому, суттєво доповнене і перероблене.

Надрукувати альбом, як зазначає директорка Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька, вдалося коштом обласного бюджету в рамках реалізації Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства на 2019-2021 роки. Презентаційну книгу «Визначні пам’ятки Вінниччини» підготовлено Вінницьким обласним краєзнавчим музеєм.

– Презентоване видання доповнено розділами щодо вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні та загиблих в АТО/ООС воїнів-земляків, інформацією про археологічні відкриття, нові пам’ятки, музеї тощо, враховано елемент декомунізації, модернізовано окремі терміни, – повідомила Катерина Висоцька. – Це своєрідне продовження популяризації пам’яток нашого краю.

– Кожен причетний до цього презентаційного видання є людиною, яка виконує місію зі збереження цінностей для наших нащадків. Тож, щиро дякую своїм колегам-депутатам і колективу ентузіастів за популяризацію історико-культурної спадщини та туристичного потенціалу Вінниччини, – сказала голова постійної комісії обласної Ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Людмила Станіславенко.

Як повідомили автори, альбом складається з восьми розділів, які висвітлюють історію пам’яток Вінниччини. Композиційна структура видання вибудувана відповідно до хронологічно-тематичного принципу і зумовлена потребою всебічного ознайомлення читачів з визначними природничими, історико-культурними об’єктами вінницького краю. Зокрема, альбом містить розділ «Неповторні витвори природи», розділ «Свідки сивої давнини, розділ «Уклін козацькій славі», «Пам’ятками сакральної архітектури», «Відлуння величі садиб Поділля», «Шляхами Української революції 1917–1921 рр.», «Навічно в пам’яті народній» та розділ «Видатні особистості Вінниччини».

– Вінницька обласна Рада 7 скликання та її депутатський корпус все робили та продовжують робити для того, щоб зберегти історію та пам'ять про наших нащадків. І на сьогодні ми – перші та єдині з обласного бюджету фінансуємо видавництво серії книг про історію міст і сіл області «Моя Вінниччина», – зазначив голова обласної Ради Анатолій Олійник.

Двадцятьом авторам та представникам редакційної колегії вручили Почесні грамоти обласної державної адміністрації та обласної Ради.

Для довідки: у Вінницькій області на державному обліку перебуває чимала кількість пам’яток національного та місцевого значення. Зокрема, близько 400 природничих пам’яток, 1893 пам’ятки історії, 1724 – археології, 101 пам’ятка монументального мистецтва, 574 пам’ятки архітектури. З них 146 – пам’ятки національного значення (1 – природи, 8 – історії, 19 – археології, 6 – монументального мистецтва та 111 пам’яток архітектури й містобудування).

Із сайту Вінницької обласної Ради


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 « повернутися до списку новин