Мурованокуриловецька
районна рада

В Іллінцях показали, як виробляють тротуарну плитку зі сміття

Переглядів: 303

Сьогодні, 1 листопада, голова обласної Ради Анатолій Олійник та голова облдержадміністрації Владислав Скальський відвідали сміттєсортувальний комплекс Іллінецької міської ради, також  даному зібранні взяв участь голова Мурованокуриловецької районної ради Сергій Кушнір. Поліетиленові пакети та плівка, яку викидають у смітники жителі Іллінців, почали переробляти у сировину, з якої виготовляють полімерпіщану плитку.

– У 2016 році ми виграли тендер на розміщення сортувальних майданчиків і отримали на це кошти від держави, – каже Іллінецький міський голова Володимир Ящук. – Ми додали ще кошти місцевого бюджету і створили 49 сміттєвих майданчиків із сортувальними контейнерами у нашому місті. Тоді й розпочали сортувати сміття. Продукцію, яку ми збирали із сортувальних майданчиків, почали продавати за мінімальною ціною і ці кошти вкладали на розвиток підходів із поводження з твердими побутовими відходами. А з тієї сировини, яку ми не продаємо, почали виробляти тротуарну плитку.

– Вироби з полімерів розкладаються за тисячі років, – зазначає спеціалістка відділу Іллінецької міської ОТГ. – Однак, в процесі розкладу кожен з поліетиленових пакетиків становить велику небезпеку для екології. Шкідливі речовини потрапляють у грунт і воду, забруднюючи середовище. Команда спеціалістів у нашому місті активно працює над екологічними питаннями.

На території сміттєсортувального комплексу висаджено 5,5 га саду. Саджанці для саду та обладнання з догляду за садом закуплені за гроші, виручені за сміття, розповів Володимир Ящук. Також побудовані вольєри для утримання та розплоду свиней та вівців. Окремо на території зведено приміщення для працівників станції з їдальнею, роздягальнями, душовими та пральнею.

Сортувальну лінія в Іллінецькій об’єднаній територіальній громаді побудували протягом двох років у рамках реалізації екологічних заходів коштом обласного бюджету розміром 10 500 тис. грн, місцевого – 1 256 тис. грн.

– Регіональні сміттєсортувальні станції почали будуватися в області кілька років тому, – прокоментував голова обласної Ради Анатолій Олійник. – Іллінці – яскравий приклад, як громада удосконалює систему утилізації твердих побутових відходів через збирання, сортування та переробку використаного пластику, паперу, скла, тощо. Як бачимо, це сприяє зменшенню нагромадження сміття на місцевому полігоні. Також виховує жителів у правильному ставленні до навколишнього середовища та загалом – покращенні екологічного стану громади.

Іллінецький міський голова Володимир Ящук каже, незабаром з цієї плитки облаштують пішохідні доріжки у райцентрі та селах. Експерти запевняють, що полімерпіщана плитка має низку переваг перед звичайними цементними: міцна, стійка до стирання та температурних перепадів, до солі й вологи. У планах Іллінецького сміттєсортувального комплексу – переробка твердого пластику.

Із сайту Вінницької обласної Ради


 


 « повернутися до списку новин