Мурованокуриловецька
районна рада

Владислав Скальський: Бізнес, в центрі якого передусім ідея, а вже потім отримання прибутку – є більш конкурентоспроможним і стійким до кризових явищ

Переглядів: 413

Сьогодні в рамках робочої поїздки до Мурованокуриловецького району голова ОДА Владислав Скальський оглянув демонстраційні ділянки по запровадженню вирощування та переробки перспективних плодово-ягідних та овочевих культур ТОВ «Тріада-МК», яке знаходиться в с. Снітків.

Ознайомив очільника області з діяльністю підприємства директор ТОВ «Тріада-МК» Сергій Українець, який розповів про основні напрямки роботи та як підприємство дає можливість заробити тим, хто не працює на ньому: «Акції з безкоштовної роздачі посадкового матеріалу місцевому населенню ми проводимо щорічно і, в залежності від потреби на ту чи іншу ягоду, роздаємо відповідний посадковий матеріал. Цьогоріч ми активно роздаємо насіння гарбуза, який йтиме на виробництво соку і переробку. Також роздаємо вишню. Нами не просто видається посадковий матеріал, але ми ведемо й супровід- наші  агрономи дають консультацію, складаємо рекомендаційно-технологічну карту по вирощуванню. В подальшому нашим підприємством пропонуються досить вигідні умови, аби люди здавали вирощений врожай саме нам, до того ж нами забезпечується відповідна тара і транспорт для доставки».

Керівник підприємства відзначає, що в Україні є дефіцит вишні. Раніше цю ягоду купували у населення, але зараз на підприємстві заклали вишневий сад на 25 га, скоро будуть висаджені ще 32 га. Використовують тільки сучасні саджанці з сертифікованого Бахмутського розплідника, які йдуть під комбайновий збір. За словами Сергія Українця, вишня вигідно відрізняється тим, що при зборі або вже в ящиках, вона може довше зберігатися в порівнянні з іншими ягодами, наприклад, малиною.

Суницю садову на підприємстві вирощують за новою технологією - у тунелях. Рослини висаджують не «шахматкою», а на високу гряду. Так квітконоси ростуть активніше, відповідно, в результаті виходить більша кількість ягід. Така форма посіву дозволяє ягоді не лягати на землю і вона встигає дозріти. Всі саджанці накриваються плівкою для захисту від сонячних опіків і опадів. Плантація знаходиться під крапельним зрошенням. У господарстві «Тріада-МК» розраховують на врожайність до 20 т/га, тоді як при традиційній схемі посіву збирали 10-12 т/га. Перший урожай з посадок за новою технологією зібрали в 2019 р.

В яблучних садах середня врожайність становить 30 т/га. Вирощують сорти «Ред чіф», «Голден», «Айдаред», «Пинова», «Пінк Леді» та інші. Всі яблука збираються і сортуються на вищий, перший, другий сорт відповідного калібру.

В розрізі культур структура площ під садами підприємства виглядає наступним чином: суниця – понад 10 га, малина – 26 га, лохина – 10 га, яблуні – 170 га, вишні – 100 га. В майбутньому планується розширення площі садів, в тому числі і в інших районах області.

За підсумками побаченого на підприємстві та ділянках Владислав Скальський зазначив: «Серед бізнесу, який заробляє на агросекторі, поки невелика частка тих, хто створює бізнес з ідеєю в центрі, в яких є певна філософія в бізнесі, і тільки потім отримання прибутку. Завдяки цьому такі власники диференціюють себе на ринку, створюють конкурентоспроможні моделі, і вони дійсно можуть називатись сталим бізнесом, тобто тим бізнесом, який значно краще підготовлений до будь-яких потрясінь, конкурентних війн і кризових явищ. Крім того, тут ми спостерігаємо яскравий приклад, яким чином місцева влада, органи місцевого самоврядування і бізнес можуть співпрацювати разом і вирішувати багато соціальних питань, як наприклад, створення нових робочих місць».

Про роль підприємства у житті села та району розповів Снітківський сільський голова Віктор Ольшевський: «В нас понад 1,5 тис га сільськогосподарських земель, з яких третина податків приходить із 213 га, які орендуються даним виробником ягід. Крім того, до районного бюджету не було б нинішнього надходження ПДФО, бо не було б стільки зайнятого населення».

На завершення керівник ОДА розповів про перспективи сприяння розвитку агросектору на Вінниччині, зазначивши, що наразі ведеться робота в напрямку вивчення досвіду французького, одного з найпотужніших агрокластерів в Європі:«Наразі ми знаходимось в процесі налагодження відносин між єврокластером і майбутнім агрохабом Вінницької області. Це передбачає налагодження децентралізованого партнерства із залученням Міністерства закордонних справ Франції і посольства Франції в Україні, а також залучатиметься Міністерство економіки. Це досить серйозна міждержавна, але децентралізована партнерська угода, яка дозволятиме нам в подальшому співпрацювати на рівні регіонів без необхідності вирішення будь-якого питання на рівні центрального державного органу і в подальшому спускати рішення на місця».« повернутися до списку новин